PODSUMOWANIE 2022 ROKU

Małymi krokami zbliżamy się do końca 2022 roku. To taki moment, że w głowie wielu z nas przychodzi pora na podsumowanie tego, co się wydarzyło w minionym czasie. Mamy wrażenie, że to był dobry rok, podczas którego stale kładliśmy nacisk na edukację społeczeństwa. To co najważniejsze przybliżą nam liczby i wydarzenia.

Przez cały rok odbyły się 24 webinary, w których wzięło udział ponad 1 500 uczestników. To nie tylko indywidualne osoby, ale też kilkanaście kadr szkół i przedszkoli. Największym przedsięwzięciem roku była organizacja trzydniowego szkolenia stacjonarnego w Warszawie, które poprowadziła Maggie Johnson. To czas, w którym wiedza i doświadczenie zderzyła się z emocjami uczestników.
👉 https://mutyzm-wybiorczy.org.pl/ Relacja ze szkolenia Maggie Johnson w Polsce

Na sporą uwagę zasługuje fundacyjny telefon. Prawie codziennie można usłyszeć w słuchawce zwykłe pytania, ale też prawdziwe trudne historie. Ponadto zostało udzielonych ponad 60 godzinnych konsultacji, gdzie część osób korzysta nich cyklicznie, konsultując postępy w pokonywaniu mutyzmu wybiórczego.
👉 https://mutyzm-wybiorczy.org.pl/ Indywidualne konsultacje telefoniczne.

Zorganizowaliśmy 18 lokalnych spotkań grup wsparcia w Bochni, Giżycku, Białymstoku, Koszalinie, Łodzi, Czarnkowie i Kielcach. Bardzo cenimy sobie takie swobodne spotkania w realnym świecie, dlatego zapewne już niebawem odbędą się kolejne.

W tym roku do kolejnych 20 poradni psychologiczno-pedagogicznych trafił nasz Pakiet Informacyjny.
👉 https://mutyzm-wybiorczy.org.pl/Pakiet dla PPP. 

Niebawem mamy nadzieję wydać podręcznik skierowany dla szkół, który powstawał przez wiele miesięcy i wymagał niekończących się rozmów. Czekamy też na wydanie dwóch książek, w których jest wątek mutyzmu wybiórczego, a były konsultowane z Adą Rogowską i zostaną wydane z jej komentarzem.

Nie zapominamy też o naszych artykułach w styczniowym numerze miesięcznika „Wychowawca”. Ukazały się pod tytułem: „Diagnozowanie mutyzmu wybiórczego”, „Terapia mutyzmu wybiórczego” oraz „W jaki sposób rodzice mogą pomóc dziecku z mutyzmem wybiórczym?”. Nadal można się z nimi zapoznać na stronie internetowej miesięcznika.

Naszą codzienność stanowi prowadzona grupa na Facebooku, która w tym roku osiągnęła już liczbę ponad 8 000 członków. To bardzo aktywna grupa, bo samych postów było 2 737, co jest aż trudne do wyobrażenia.
👉 https://www.facebook.com/groups/FundacjaMWR/

Dlatego dziś całym zespołem chcemy podziękować Wam za zaufanie i każde dobre słowo. Jednak to co najbardziej nas cieszy, to małe kroki dzieci i dorosłych, bo to znaczy, że jakość życia, w którym lęk nie gra głównej roli, jest lepsza.

Dziękujemy!