Październik miesiącem świadomości mutyzmu wybiórczego

Czynniki podtrzymujące

🍁 Z okazji “Października miesiąca wiedzy o mutyzmie wybiórczym” 🍁

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w kampanii informacyjnej propagującej wiedzę o tym zaburzeniu lękowym: 🤷‍♂️“Nie bądź zielony w temacie mutyzmu wybiórczego”🤷 Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społecznej oraz uwrażliwienie społeczeństwa na problemy osób dotkniętych mutyzmem wybiórczym.

💥 Konkurs I 💥

📜 Regulamin konkursu – zabawy:

1. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest Fundacja Mutyzm Wybiórczy Reaktywacja KRS: 0000737540; siedziba: ul. Kurów 174, 32-700 Bochnia zwany dalej: Organizatorem. Facebook nie jest organizatorem konkursu i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności z nim związanej.

2. Konkurs rozpoczyna się ▶️ 01.10.2020 r. i trwa do 25.10.2020 (do północy).

3. W konkursie mogą wziąć udział pełnoletnie 🧍‍♀️osoby fizyczne 🧍 jak i instytucje: 🏫 szkoły, przedszkola, poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

4. Zadaniem konkursowym jest 👩‍💻 umieszczenie na własnym profilu na portalu społecznościowym (Facebook, Instagram itp.), fanpage’u lub własnej witrynie internetowej:

🔸 informacji dotyczących mutyzmu wybiórczego (tekst, grafika, film)
🔸 plakatu z okazji miesiąca świadomości (dostępny do pobrania w plikach grupy wsparcia Organizatora oraz na stronie internetowej: www.mutyzm-wybiorczy.org.pl.
🔸 hashstag`a oznaczającego październik miesiącem świadomości mutyzmu wybiórczego – #mw2020 oraz nazwy kampanii “Nie bądź zielony w temacie mutyzmu wybiórczego”.

Linki do wykonanych prac konkursowych należy wysyłać na adres mailowy: info@mutyzm-wybiorczy.org.pl.
Przesłanie linków jest równoznaczne z udzieleniem zgody na ich publikację na stronie internetowej: www.mutyzm-wybiorczy.org.pl, na fanpage`u (facebook) oraz na grupie wsparcia Organizatora (facebook/groups). W wysłanym mailu należy również podać dokładne dane adresowe na które ma być przesłana nagroda.

5. Do wygrania są:
🎗 I miejsce – webinar (o tematyce związanej z MW, dostępny w zakładce szkolenia na www.mutyzm-wybiorczy.org.pl, do wykorzystania od 1.11.2020 r. do 30.11.2021 r.) oraz torba z ulotkami Organizatora.
🎗 II miejsce – koszulka z logo Organizatora (rozmiary i wzory dostępne na stronie: mutyzm-wybiorczy.org.pl ) oraz książeczka „Mutyzm Wybiórczy, czyli o dzieciach, które czasami milczą”.
🎗 III miejsce – torba z ulotkami Organizatora oraz książeczka „Mutyzm Wybiórczy, czyli o dzieciach, które czasami milczą”.

Nagród nie można wymienić na równowartość pieniężną oraz przekazać ich osobom trzecim.

 

6. Prace konkursowe będą oceniane pod względem merytorycznym i estetycznym przez Zarząd i Radę Fundacji i na tej podstawie zostanie wybrany zwycięzca konkursu.

7. Fundacja opublikuje wynik konkursu w dn. 28.10.2020 r. o godzinie 20.00 na fanpage`u  (facebook) i na grupie wsparcia Organizatora (facebook/groups). oraz na stronie internetowej www.mutyzm-wybiorczy.org.pl.

8. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Polityki prywatności: mutyzm-wybiorczy.org.pl/polityka…

9. W przypadkach nieokreślonych w niniejszym regulaminie ostateczny głos ma Zarząd i Rada Fundacji.

10. W konkursie nie mogą brać udziału członkowie Zarządu, Rady Fundacji i ich rodzin.
 

💥 Konkurs II dla Podopiecznych Fundacji 💥

 • Zadanie konkursowe: udostępnić jak najwięcej postów, grafik, notatek, artykułów, plakatów, plików video itp. związanych z tematyką mutyzmu wybiórczego. Informacje te mogą być umieszczane min: na różnego rodzajach grupach tematycznych na portalach społecznościowych.

 • Konkurs trwa od 01.10.2020 r. do 14.10.2020 r. (do północy). Wyniki będą ogłoszone na grupie dla Podopiecznych FMWR w dn. 19.10.2020 r.

 • Nagrodami w konkursie są:

🥇I miejsce – webinar (o tematyce związanej z mw , dostępny w zakładce szkolenia na www.mutyzm-wybiorczy.org.pl, do wykorzystania od 1.11. 2020 r. do 30.11. 2021 r.) oraz torba z ulotkami Organizatora.

🥈II miejsce – torba z ulotkami FMWR oraz książeczka „Mutyzm Wybiórczy, czyli o dzieciach, które czasami milczą”.

🥉III miejsce – książeczka „Mutyzm Wybiórczy, czyli o dzieciach, które czasami milczą”. 

 • W konkursie nie mogą brać udziału członkowie Zarządu, Rady Fundacji oraz ich rodzin.

Z okazji miesiąca wiedzy o mutyzmie wybiórczym zapraszamy wszystkich do zabawy, dzięki której dołożycie swoją cegiełkę do szerzenia wiedzy o MW!

Zadanie do wykonania:

 1. Zrób sobie zdjęcie z hasłem dotyczącym mutyzmu wybiórczego (na kartce A4, A3 lub większej) i wyślij je na adres e-mail: l.tuta@mutyzm-wybiorczy.org.pl
  do dnia 31.10. 2020 r..
 2. Technika dowolna: własnoręczny lub wydrukowany napis, informacja, cytat, grafika itp.
 3. Można skorzystać z przygotowanych przez Fundację pomysłów znajdujących się  w galerii na naszej stronie internetowej. 
 4. Z wszystkich przesłanych do nas zdjęć zrobimy prezentację, która zostanie umieszczona na naszym fanpage’u na fb.
 5. Zachęcamy również do wstawiania tych zdjęci na swoim profilu fb . Im więcej osób dowie się, czym jest mutyzm wybiórczy, tym więcej dzieci będzie mogło zostać zdiagnozowanych i otrzymać odpowiednią pomoc. 
 6. W zabawie może wziąć udział każdy: dziecko z MW (za zgodą dziecka), rodzice, najbliższa rodzina, nauczyciel, koordynator, specjalista…ogranicza nas tylko wyobraźnia 🙂

Plakat do pobrania w PDF: Plakat-MW2020

📣 Czy wiecie, że październik jest miesiącem wiedzy o mutyzmie wybiórczym?
📌Jak każdego roku to właśnie w tym miesiącu skupiamy swoje działania ze szczególnym naciskiem na zwiększanie świadomości o tym zaburzeniu. Potrzebujemy zaangażowania każdego z Was, bo jest coraz lepiej, ale tak wiele jest jeszcze do zrobienia.
Poniżej przedstawiamy zapowiedź tego co zaplanowaliśmy. O szczegółach będziemy pisać na bieżąco, dlatego bądźcie czujni i mówmy o tym głośno! 📣📣📣