Pierwsze Urodziny Fundacji

19 czerwca  2019 roku w Krakowie rozpoczęliśmy oficjalne obchody  pierwszych urodzin Fundacji Mutyzm Wybiórczy Reaktywacja.
Był tort i mnóstwo rozmów  o tym jak można pomóc dzieciom pokonać lęk przed mówieniem.

Rodzice podopiecznych Fundacji postanowili przygotować dla Ani Strzeleckiej niespodziankę w postaci foto książki w której zamieszczone zostały rysunki dzieci. Podopieczni włożyli mnóstwo pracy i serca wykonując wspaniałe obrazki.

W dniach 20 – 22 czerwca odbył sie zlot „matek z podziemia”, czyli wspaniałych mam naszych podopiecznych, które odważyły się zostawić mężów i dzieci. 

Pierwsze kroki skierowaliśmy do parku rodzinnego Energylandia w Zatorze. Było tam mnóstwo okazji do pokonywania swoich lęków, a jednocześnie dobra zabawa, ogrom radości i uśmiechu. Panowie z obsługi uczyli nas różnych sztuczek, nazywali wymoczkami i podawali ręce, aby pomóc nam starym babom wydostać sie z różnych urządzeń.
Po całym dniu pracy nad sobą udaliśmy się na zasłuzony nocleg. Po drodze zahaczyłyśmy o stację paliw Orlen gdzie zjadłyśmy hot-dogi. A co! Po takim dniu nikomu nie chciało się gotować, ani iść na zakupy 🙂

W kolejnym dniu odbyły sie warsztaty, każdy z uczestników mógł opowiedzieć o tym  z czym ma problem w pokonywaniu mw u swojego dziecka. Leki dzieci zostały rozłożone na czynniki pierwsze, dzięki czemu każdy z nas mogl zobaczyc jak bedzie mógł skutecznie pracowac nad usuwaniem przeszkód w pokonywaniu lęków. Często okazywało się, że dużym problemem jest ogromna presja ze strony otoczenia lub samego siebie. „Poluzuj gacie” to motto przewodnie tego dnia! Co więcej – to na serio działa!

W dniu pierwszych urodzin zaczęła działać nasza nowa strona internetowa. Adres pozostał bez zmian. Prosimy o odrobinę cierpliwości na czas przenoszenia treści z poprzedniej strony. Czasowo niektóre linki mogą jeszcze nie działać, ale pracujemy nad tym intensywnie.

Z okazji pierwszych urodzin ogłosiliśmy też zabawę w której wybrana przez zarząd osoba otrzyma książkę „Mutyzm wybiórczy. Kompendium wiedzy” z autografem Maggie Johnson.
Wszystkie szczegóły możecie przeczytać w tym poście na facebook’u:
Kliknij tutaj