RELACJA ZE SZKOLENIA MAGGIE JOHNSON W POLSCE

 
W dniach 14-16 października 2022 roku w Warszawie odbyło się trzydniowe szkolenie pt „Mutyzm wybiórczy – diagnoza i terapia dzieci i młodzieży oraz zaburzenia współwystępujące”. Szkolenie to poprowadziła na nasze zaproszenie Maggie Johnson, ceniona logopedka z Wielkiej Brytanii, która poświęciła kilkadziesiąt lat na poprawienie sytuacji dzieci z mutyzmem wybiórczym. Jest autorką kilku książek w tym temacie, póki co w Polsce jest dostępna publikacja pt. „Mutyzm wybiórczy. Kompendium wiedzy”.
W szkoleniu wzięło udział prawie 130 osób, wśród których oprócz rodziców znaczną część stanowili specjaliści i nauczyciele, co jest ogromnym sukcesem i wyznacznikiem zmian jakie zachodzą w Polsce. Prowadząca przeprowadziła nas płynnie przez cztery moduły swojego kursu, dając ogromną dawkę wiedzy, popartą badaniami, własną praktyką i doświadczeniem. Maggie Johnson podzieliła się z nami wideo nagraniami obrazowo przedstawiającymi jej pracę z rodzinami i podopiecznymi. To były dla wielu emocjonalnie wyczerpujące momenty, ale dające naoczne dowody na to, że przedstawione metody po prostu działają.
Czas przerw kawowych i obiadowych był wypełniony długo wyczekiwanymi spotkaniami, rozmowami i poczuciem, że każdy z nas powinien tą wiedzę przekazywać dalej, bo w Polsce proces zmian oddolnych już zatacza coraz większe kręgi. Wiele jest w naszych rękach, bo jako dorośli jesteśmy odpowiedzialni za młodszych i ich stan psychiczny.
Po raz kolejny naładowani pozytywną energią, utwierdzeni w słuszności swoich działań i dobrze obranym kierunku, będziemy bez przerwy dzielić się wiedzą i dobrymi praktykami w pracy nad mutyzmem wybiórczym. Dziękujemy za każde dobre słowo, komentarz, telefon i gratulacje, które dostajemy od Was po szkoleniu. Za każdy pomysł, zaproszenie, propozycje i pomoc w uwrażliwianiu społeczeństwa. Jesteśmy ogromnie zmęczone, ale jednocześnie szczęśliwie i dumne z tego, co robimy i jakimi ludźmi się otaczamy.
Dziękujemy Wam za udział w szkoleniu i spotkanie w Warszawie.
Poniżej relacja, która choć trochę nieobecnym da poczuć namiastkę atmosfery szkolenia, a uczestnikom przywróci wspomnienia. 😉