Misia Wędrownisia – Ciążeń

Pewnego majowego poranka  do 7 letniej podopiecznej fundacji dotarła przesyłka. Gdy tylko ujrzała, że to Misia Wędrownisia zerwała się z łóżka na równe nogi. Dziewczynka i jej 2 letni brat rozpoczęli od przygotowania łóżka dla gościa aby dobrze się u nas czuł. Następnie Misia poznała wszystkich pluszowych przyjaciół którzy z nami mieszkają. Tego dnia zabawą nie było końca.

Kolejnego dnia przyszła pora na spacer po naszej małej ale malowniczej wiosce. Ciążeń jest położony w Wielkopolsce nad Nadwarciańskim Parkiem Krajobrazowym. Można u nas spotkać bobry, łabędzie, żurawie, czaple, bociany, lisy i wiele innych wspaniałych dzikich zwierząt. Na spacerze nad rzeką Misi udało się zaobserwować dzikie kaczki i rodzinę łabędzi oraz złowić małą rybkę.

Wcześniej odwiedziła również park w którym znajduje się Pałac Biskupi z biblioteką masońską ale najlepsza była wspinaczka na Kamienną Górę. Misia trochę się bała więc rodzeństwo jej pomogło i razem z góry podziwiali widoki.

W naszej miejscowości nie ma dużo atrakcji ale z pewnością można odpocząć. Na koniec spaceru wstąpiliśmy jeszcze nad prom Wiesław i pokazaliśmy jej nasz kościół.

W domu czekała niespodzianka. 

Babcia oznajmiła, że zawitali do nas kuzyni Misi- Zosia i Filip. Radość była ogromna bo oni zostają u nas na zawsze. Wspólne picie herbaty i zabawa w teatrzyk przodowała. Wszystko co dobre szybko się kończy więc musieliśmy pożegnać zielonego przyjaciela. Z życzeniami szerokiej drogi odjechała do kolejnego dziecka z utęsknieniem.

B.N – mama P7 (MW)